Focus On

Ideje arra koncentrálni, ami igazán számít.

Utolsó kommentek:

midnight coder 2019.11.04. 18:37:56

Bizony halálos. Legalábbis, ha börtönben ülsz, és kicsinál a cellatársad.

Bejegyzés: A túl sok ülés tényleg halálos?

efi 2019.03.14. 16:53:20

@redhusky:
Nem vagyok 2 mp alatt maximumon. De ez a nyújtás, feszegetés, kínzás, bohóckodás nem az én esetem, főleg nem utána. Soha semmi bajom nem volt még emiatt.

Bejegyzés: Első szabály: sportolj! A második: okosan sportolj!

redhusky 2019.03.14. 09:50:50

@efi: De igenis tudja. Nem vagyok orvos, de így elsöre rögtön két dolog is eszembe jutott:
1. Alapjáraton az izmok és kötöszövetek hömérséklete alacsonyabb, mint amikor az ember mozog. Azt meg gondolom mindenki tudja, hogy magasabb hömérsékleten megváltoznak az anyagok fizikai tulajdonságai, gondolok itt arra, hogy rugalmasabbak lesznek. Dinamikus sportoknál ez elengedhetetlen, mivel szakadás lehet a vége.
2. ATP-szintézis: A mozgáshoz energiára van szükség, amit a szervezet ATP-böl nyer, lehet ezekre úgy gondolni, mint kis energiacsomagokra. A szintézisükhöz pedig oxigénre van szükség, na meg egy kis idöre. Tehát ha az ember nekiugrik intenzíven sportolni bemelegítés nélkül, akkor nincs miböl fedezni az energiaszükségletet. A pulzus alacsonyabb, a vér kevesebb oxigént szállít, tehát kevesebb ATP is termelödik.
Gondolom aki bicajozik, vagy fut bemelegítés nélkül, az se rögtön lemegy és két másodperc múlva maximumon van, tehát "bemelegít".

Bejegyzés: Első szabály: sportolj! A második: okosan sportolj!

pater76 2019.03.14. 09:02:54

Gondolom azok, akik BKV helyett gyalogolnak a munkahelyükre, mert egészségesebben szeretnének élni, azok minden reggel bemelegítenek (öltönyben) és átmozgatják az ízületeiket, mielőtt kilépnek az utcára. Sőt, beérve az irodába, nekiállnak nyújtani. Hagyjuk már ezt! Heti 4x edzek futópadon, a bemelegítés kb 1 perc séta, aztán mehet a 40-45 perc intenzív terhelés, és futás végén is csak 1-2 perc levezető gyaloglás van, amíg kifújom magam. Se nyújtás, se ízület bemelegítés, se gerinc átmozgatás nincs. Sérülésem pedig soha nem volt...

Bejegyzés: Első szabály: sportolj! A második: okosan sportolj!

midnightcoder2 2019.03.14. 08:18:33

A középkor volt az igazi! Akkor sokat mozogtak az emberek, és csak egészségesen táplálkoztak, nem ettek sok cukrot, és mindenféle mû izét. És milyen sokáig eléltek, sokszor akár 50 évig is...

Bejegyzés: Első szabály: sportolj! A második: okosan sportolj!

efi 2019.03.13. 19:09:22

Nyújtás, bemelegítés: úri huncutság :)
Én sosem foglalkozom ilyesmivel, mégsem fájt soha semmim. Kerékpározom. A test úgyse tudja, hogy most még bemelegítés van vagy én már átdobtam és vidáman tekerek az edzés részeként.

Bejegyzés: Első szabály: sportolj! A második: okosan sportolj!

Fotósképző · fotoskepzo.hu 2018.12.29. 17:49:42

Ilyenkor érdemes elkezdeni bármilyen képzést, ami _érdekli_ az embert. Lehet az nyelvtanfolyam, vagy más, de a lényeg: egyrészt a befizetett tandíj miatt biztosan végigjárjuk a képzést, másrészt, ha jól választunk, az adott tananyag mindenképpen a hasznunkra válik. A csoport adja a közösséget, a tanulás pedig a sikerélményt is. Ráadásul, ez egy örökre szóló befektetés, így mindenképpen a hasznunkra válik.

Bejegyzés: Egyetlen tanács a sikeres újévi fogadalomhoz

csakférfi 2018.12.28. 08:45:24

"Az eredmények arra mutatnak, hogy az állatok elkezdték leértékelni a jutalmat, amit korábban még megfelelőnek találtak, és sokkal inkább a negatív hatásra fókuszáltak. Vagyis túlértékelték a költséget a jutalomhoz képest."

focusonblog.blog.hu/2018/08/14/a_pesszimizmust_nem_valasztjuk

Versus

A normalitás kritériumai között van az örömképesség, vagyis az a készség, hogy a pozitív történéseknek tudunk örülni. Ha csak egyetlen dolog volt ebben az egészben, amit jónak értékelsz, akkor már nyert ügyed van. És mindig, ismétlem mindig van pozitívum, a kérdés csak az, hogy észreveszed-e. A kérdés, hogy fektetsz-e ebbe annyi energiát, hogy meglásd.

Azaz egész évben rohanunk valamiféle álmot,vágyat ,célt betejesíthessünk......mivel "vágyom tehát vagyok"-Freud.....így a karácsony "jutalma",csak frusztráltabbá tesz.
Gratulálok a "modern" embernek ehhez az attitűdjéhez.
Hajrá pszichológia......van még a "nyugati angolszász kultúrkörön" kívül sok ember......akinek a lelkét még nem sikerült telsesen megnyomorítani.

Bejegyzés: Ha nem úgy sikerült a karácsony

steery 2018.11.09. 11:55:44

Nekem nem hiányzik az emberekkel való kapcsolat, azaz jól elvagyok hetekig, hónapokig egyedül, de ha társas kapcsolatba kerülök, abban is tudom jól érezni magam, azaz gyorsan alkalmazkodom a körülményekhez. És remek az immunrendszerem. Körülöttem mindenki lehet beteg, tüsszöghet, én meg csak nézem a műsort és nem értem, minek ennyit prüszkölni?

Bejegyzés: Az immunrendszer sokkolóan új szerepét fedezték fel: kontrollálja a társas érintkezést

Larrikin 2018.10.18. 01:18:49

@Jankove: "Pont annyira reménytelen, mint Kolombusz útja 1492-ben. Akkor az volt a teljesítmény, hogy egy fából készült lélekvesztővel átkeltek az óceánon, és felfedeztek egy kontinenst. Az akkori technológiai szintnek ennyit volt a maximuma, nem több. "
Azért ezzel a gondolatmenettel akadnak gondok. Az egyik, hogy Kolombusz nem csak hogy egy lakható kontinenst fedezett fel, de egyenesen egy lakott kontinenst. Az útja a kor technikai színvonalán, pusztán technikai szempontból se egyedülálló nem volt, se nagy teljesítmény, az út iránya tette különlegessé. Az út annyira nem számított nehéznek, hogy 20 évvel később a karibi térségben már városok épültek. Ehhez képest a csillagközi utazásnak az elméleti alapja is hiányzik, amennyiben legalábbis nincs valakinek fölösleges néhány millió éve rá, a terraformálást meg talán hagyjuk is.

Bejegyzés: A világvége lassú lesz és fájdalmasan hosszú

Larrikin 2018.10.17. 22:51:50

@Jankove: "Szociban eleve úgy terveztek meg mindent"
Hát még a monarchiában.

Bejegyzés: A világvége lassú lesz és fájdalmasan hosszú

Larrikin 2018.10.17. 22:48:38

@Jankove: " A szoci ipar termékei legendásan tartósak, túlbiztosítottak voltak."
Ott van pl. a polski fiat 125p, vagy a dacia 1310, a videoton colorstar, stb.

Bejegyzés: A világvége lassú lesz és fájdalmasan hosszú

kgaba82 2018.10.17. 19:29:25

@Exploiter:
A szubtrópusi térségben kétszer aratnak. Egyébiránt arrafelé, Indiában, Kínában mindig is a határokat feszegették. Szóval majd meglátjuk.
Úgy lesz, ahogy lesz. Kizárólag a legkényszerűbbet és legelkerülhetetlenebbet lépjük meg, mint eddig is.
Ha valami megálljt parancsolhat a túlnépesedésnek, és ezért érdemes szorítani neki, az a javuló internetelérés és az online streaming minél gyorsabb afrikai terjedése :)

Bejegyzés: A világvége lassú lesz és fájdalmasan hosszú

steery 2018.10.17. 17:22:39

@Vajk a Vitéz Várjobbágy: Ez nem elrugaszkodott a valóságtól. Minden technika adott hozzá már régóta. Csak és kizárólag a szándék hiányzik a megvalósításához.
Ebből az is következik, hogy az emberiség legsúlyosabb problémáját a megfelelő szándék, az összefogás, az egységes irányítás és végrehajtás teljes hiánya jelenti. Az, hogy a 7 milliárd őrjöngő idióta majom 7 milliárd 1 felé húzza a szekeret, aztán csodálkozik az eredményen.

Bejegyzés: A világvége lassú lesz és fájdalmasan hosszú

Exploiter 2018.10.17. 17:01:21

@kgaba82:

Dél-Amerika: 380 millió, 21 fő/km2
Észak-Amerika: 520 millió fő. Népsűrűség: 23 fő/km2.
Európa: 742 millió fő. Népsűrűség: 75
Afrika: 1.24 milliárd fő. Népsűrűség: 42
Ázsia: 4.5 milliárd fő. Népsűrűség: 144...
Ausztrália nem számottevő a maga 3 főjével

Arról lehet vitatkozni, hogy európa mennyire túlnépesedett, érzésre azért van miből engedni, afrikában az a necces, hogy a népsűrűség csalóka, mert hatalmas területek nem lakhatók egyáltalán.
Ázsia viszont akárhogy nézem, kiüt minden épeszű plafont. Nevezheted szélsőséges álláspontnak, de ennyi emberrel nem. lehet. mit. kezdeni.

Bejegyzés: A világvége lassú lesz és fájdalmasan hosszú

2018.10.17. 16:02:16

@midnightcoder2: Nekünk is daciánk volt TX-es 1987-es, merkúrból... nekünk például nem volt vele gondunk, apám pippó állapotban adta el 10 évvel később egy románnak. Egyetlen baja a fényezés volt, ami szinte azonnal lemattult. Mindazonáltal valószínűsítem, hogy ez egy ritka üdítő kivétel lehetett, ami csak erősíti a szabályt. Nyilván voltak akkor is selejtes szar dolgok, meg dizájn, ergonómia, energiafogyasztás, és társai semmit nem számítottak, de általánosságban nem volt az a gyalázatos silányság, ami manapság. Olyan dolgokat nem sikerül legyártani, amire már 100 évvel ezelőtt is volt sikeres recept. Szociban eleve úgy terveztek meg mindent, hogy szerelhető-javítható legyen, és gazdaságosan. Ma már nincs szerelő, csak fődarabcserélő ember van, és nem ritka, hogy a egység 1 fődarabból áll, tehát ha elromlik -> kuka.

Pincénkben még megvan a régi szocreál szekrénysorunk, persze márcsak tárolónak használom. Pont a minap nyugtáztam, hogy erre nem sajnálták a lakkot, meg az még rendes fából volt. Áll is rendesen, mintha új lenne. Csak a formavilág ne lenne ilyen gáz.... :)

Bejegyzés: A világvége lassú lesz és fájdalmasan hosszú

2018.10.17. 15:34:51

@Vajk a Vitéz Várjobbágy: „Hanem a minek? A Földön van iszonyatos mennyiségű folyékony víz, van tökéletes mértékű gravitáció….”

Igen van minden. Jelenleg. Még. De mivel nincs üveggömböd, nem tudod garantálni, hogy ez örökre így is marad. Én például Hawking grandiózus elméleteit a világegyetemről nettó faszságnak tartottam. Szvsz nem több fantazmagóriánál, csak éppen azért jegyzik, mert nem Gipsz Jakab mondta, hanem egy világhírű elméleti fizikus. Abban azonban maximálisan egyetértek vele, hogy nem szabad hátradőlni a fotelben, hanem dolgozni kell B, C, D alternatívákon. A bolygóközi utazás is egy alternatíva. Apoklaliptikus események egyébként voltak már a történelemben, itt a földön is, és ez például nem sci-fi hanem történelmi tény. Gondolj a dínókra. Nincs semmilyen garancia arra, hogy maholnap nem jön szembe megint egy 20 kilóméteres kavics aminek pont az útjában leszünk. És ha nem is nyír ki mindenkit, garantáltan átrendezi a bolygó atmoszféráját olyanra, amilyennek már nem fogod szeretni. És jelen technológiánkkal ez ellen SEMMIT nem tudunk tenni, minthogy nyugtázzuk, és keresünk egy masszívnak tűnő barlangot. Az aszteroidán kívül, még legalább egy tucatnyi dolgot ismerünk, ami reális veszély lehet, ellenszer nélkül.

„semmilyen reális közelségbe nem került az "űrkolonizáció" az Apollo-programmal.”
Pont annyira reménytelen, mint Kolombusz útja 1492-ben. Akkor az volt a teljesítmény, hogy egy fából készült lélekvesztővel átkeltek az óceánon, és felfedeztek egy kontinenst. Az akkori technológiai szintnek ennyit volt a maximuma, nem több. Idő kellett hozzá, amíg újabb hajók indultak az újvilágba, egyre többször, egyre többen, és elkezdték belakni, formálni. Ma 500 évvel később felszálsz egy repcsire, alszol egyet, és felébredsz az usában, és röhögsz Kolombuszon. Amíg a holdraszállás a végcél, addig sokminden nem fog történni, mert az már megvolt. Tovább kell menni, komolyabb célokat kitűzni. Technológa van, szürkeállomány van. Csak azt nem értem miért pazaroljuk okos wécépapírtartó tervezésére, amikor ennél sokkal komolyabb és értelmes célok is vannak.

„Az embernek pedig el kell fogadnia, és ebben a világban kell élnie, akár tetszik, akár nem”

Szerintem nincs megírva semmi. Én még a saját hazámtól sem tudtam elszakadni, pont ennyire szeretnék egy másik bolygón élni. De az a helyzet, hogy a föld hamarosan egy hatalmas szemétdomb lesz, ami egyre kevesebb erőforrást biztosít egyre több embernek. Az univerzum pedig k*rva nagy, és úgy tűnik arra van nyitva az ajtó.

Bejegyzés: A világvége lassú lesz és fájdalmasan hosszú

kgaba82 2018.10.17. 15:10:10

@Vajk a Vitéz Várjobbágy:
Egyetértek.
Kár, hogy kevés az értelmes hang. A hozzáállás pedig is csak egy-egy témában változik pozitívan, miközben alig van igény a higgadt, racionális, de unalmas elemzésre. Ez utóbbi kevésbé kínál nagy megmondásokat és az elképzelt "szent igazságért" való kirohanásokat, annak egót duzzasztó jóleső önteltség érzetével, amely kenyér az egyszeri ember számára.

Kommentedben benne volt a tökéletes zárás a téma kapcsán:
"megoldást kell keresni, nem pedig visszamenekülni egy nyomorúságos múltba, vagy olyan lózungokkal dobálózni, amiket senki sem akar megtartani"

Bejegyzés: A világvége lassú lesz és fájdalmasan hosszú

kgaba82 2018.10.17. 14:54:18

@Vajk a Vitéz Várjobbágy:
A várható csapadék és eloszlása kapcsán annyit, hogy a megművelhető területek növekvő nagysága az északi féltekén ellensúlyozhatja a veszteségeket a száraz térségekben.

Az egyértelmű, hogy a száhel övre semmi jó nem vár. Ez elvileg tovább növeli a menekültek számát. Még úgyis, hogy mint tudjuk elsősorban az afrikai középosztály növekvő száma generálja a legtöbb menekültet.

www.theguardian.com/world/2013/may/03/africa-middle-class-search

"evidence shows that the people most susceptible to be international migrants are neither the poorest – who can't afford it – nor the richest – who have already "made it" – but those in between"

flipchartfairytales.wordpress.com/2015/08/06/africa-is-getting-richer-so-expect-more-migrants/

Bejegyzés: A világvége lassú lesz és fájdalmasan hosszú

Vajk a Vitéz Várjobbágy 2018.10.17. 14:48:17

@kgaba82: ez is egy olyan dolog, hogy az 1-2 milliárd között pedig annyival kevesebb kiváló lángelme, keményen dolgozó tudós, kutató, mérnök, orvos lenne. Egy nagyobb világ nagyobb kapacitásokkal rendelkezik, ha a legnagyobb zseninek van 4-5 társa, 20-30 ember a csapatában 100 ember, hogy soha ne kelljen az adminisztrációba belefulladni, legyen a kezeli a pénzügyeket, aki gondoskodik az épület fűtéséről, az IT-rendszer működéséről, az eszközök beszerzéséről, vannak akik a gyerekével foglalkoznak az óvodában, akik ezer és ezer terhet vesznek le a válláról, akkor nyilvánvalóan ő is több mindent ki tud hozni magából.

Minden kár ellenére az emberiséget fenyegető veszélyek megoldandó problémák, amiken ha felül tudunk kerekedni, akkor egy magasabb szintre jutunk. Ha az emberek visszafogták volna magukat, mert hogy a szén mennyire szennyez, akkor nem lépett volna előre a világ. Nem azt mondom, hogy nincs szükség környezetvédelemre, a papír eltüntetése is környezetvédelem, az elektronikai hulladék belépett helyette, azt kell kezelni. A fosszilis anyagok tüzelése is hatalmas károkat okozott, de megoldást kell keresni, nem pedig visszamenekülni egy nyomorúságos múltba, vagy olyan lózungokkal dobálózni, amiket senki sem akar megtartani. A kvótás ügyeskedés legnagyobb hibája volt az is, hogy ahelyett, hogy mindenki együttműködését megkövetelte volna, az egész elment egy céltalan moralizálásba arról, hogy "fizessenek a gazdag országok".

Bejegyzés: A világvége lassú lesz és fájdalmasan hosszú

Focus On

A FocusOn blog a testi, lelki, szellemi egészség témáira koncentrál.

Friss topikok

Címkék

1848-49-es forradalom és szabadságharc (1) acroyoga (5) agresszió (1) agy (12) ajándék (1) alvás (1) átlaghőmérséklet (1) bántalmazás (1) befagyasztva (1) betegség (1) boldogság (1) döntésképes (1) egészség (23) egészségmegőrzés (1) egészségnevelés (9) egyenjogúság (1) életkor (1) életmódváltás (1) elhízás (1) ENSZ (2) érintés (1) érzelem (1) Európai Unió (1) fájdalomcsillapító (2) fascia (1) fegyver (1) felmelegedés (1) férfiak (1) fogadalom (1) fogamzásgátlás (1) Föld (5) gyerek (7) gyereknevelés (5) hőség (1) immunrendszer (1) iskola (1) jóga (7) karácsony (1) kiállítás (1) klíma (3) klímaváltozás (3) kommunikáció (11) környezetvédelem (1) kötőszövet (1) kutatás (18) láb (1) lélek (14) Magyarország (1) masszázs (1) meditáció (1) megkönnyebbülés (2) mentálhigiéné (1) migráció (1) mozgás (14) mozgásszegyény életmód (4) műanyag (1) munkaügyi központ (1) nagykorúság (1) nők (2) okostelefon (2) oktatás (7) Olimpia (1) önkéntes (1) onlinetanfolyam (2) párkapcsolat (1) pénz (2) politika (1) psziché (21) pszichológia (1) Rio (1) siker (13) sport (1) stresszkezelés (7) stresszoldás (10) találmány (1) tanács (1) tanár (2) tanfolyam (1) tanulás (2) társas kapcsolatok (11) természetvédelem (10) test (8) thaimasszázs (1) tudomány (24) túlfogyasztás (1) túlpörgés (1) újév (1) ülőmunka (3) unalom (2) ünnep (1) USA (2) vélemény (13) véna (2) videó játék (1) Világörökség (1) visszér (2) visszértágulat (2) WWF (2) Címkefelhő
süti beállítások módosítása